Produkty pszczele

Produkty pszczele

Nie od dziś wiadomo, że cenny dla naszego zdrowia jest nie tylko miód, lecz także inne wyroby prosto z ula. Dostępne w naszym sklepie produkty pszczele to cenny dar natury, który nasz organizm doceni za ich unikalne właściwości, a także przyjemny smak.

W naszej ofercie znajdziesz produkty, o które warto uzupełnić swoją dietę, takie jak pierzga, pyłek kwiatowy oraz propolis. Często pojawia się ponadto wosk, który również znajduje szerokie zastosowanie, np. w kosmetyce.

Sprawdź, jakie właściwości dla organizmu niosą proponowane przez nas naturalne super foods i wykorzystaj w pełni ich potencjał! Dowiedz się też, do czego wykorzystać możesz sztabki wosku.

Pyłek kwiatowy, pierzga i propolis - produkty pszczele dla organizmu

Są to produkty pszczele będące prawdziwą bombą witaminową! Pyłek kwiatowy czy też pierzga znajdują zastosowanie jako wzmocnienie ogólnej odporności organizmu, a także jako dodatek do diety po leczeniu antybiotykami. Dzięki zawartości m.in. witamin A i E, a także aminokwasów siarkowych stanowią ponadto naturalny suplement na włosy, paznokcie i skórę. Propolis uznawany jest natomiast jako środek antyseptyczny, który można wykorzystywać w profilaktyce oraz leczeniu wielu dolegliwości.

Zastosowanie propolisu, pierzgi oraz pyłku kwiatowego jako wsparcie leczenia

Zarówno pszczoły zbieraczki, jak i te ulowe oddają nam naprawdę cenne dary. Dodane do diety pyłek kwiatowy, propolis czy pierzga, dzięki zawartości różnych witamin i mikroelementów, wspierają organizm w walce z przeziębieniem. Ich właściwości sprawiają, że znajdują zastosowanie zarówno w profilaktyce, jak również jako super foods naturalnie wspierające leczenie chorób układu trawiennego oraz krwionośnego. Ponieważ mogą łagodzić rozdrażnienie, produkty pszczele chętnie spożywane są m.in. przez osoby leczące się na depresję.

Wosk pszczeli – zastosowanie i właściwości

Możesz wykorzystać go do wytwarzania domowych maści i kremów. Poza tym wosk znajduje oczywiście zastosowanie w produkcji naturalnych świec, które przepysznie pachną i spalają się bez dymu, nie wydzielając trujących substancji. Wosk pochodzący z ula to również ekologiczna baza, którą możesz wykorzystać przy impregnacji drewna.

Jeśli szukasz produktów pszczelich, które wzmocnią Twój organizm czy też stanowić będą wsparcie w leczeniu różnych dolegliwości, zakup pierzgi, propolisu lub pyłku kwiatowego będzie dobrym wyborem. Skorzystaj także z wyjątkowych właściwości wosku, tworząc naturalne kosmetyki lub świece!

Aktywne filtry