• -15%
Miód wielokwiatowy 1000 g
  • Miód wielokwiatowy 1000 g 1
  • Miód wielokwiatowy 1000 g 2
  • Miód wielokwiatowy 1000 g 3

Miód wielokwiatowy 1000 g

38,00 zł
32,30 zł Zniżka 15%
Brutto Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 38,00 zł

Miód wielokwiatowy 1000 g

- stany alergiczne dróg oddechowych

- wyczerpanie fizyczne i psychiczne

- serce i naczynia krwionośne

Ilość

Miód wielokwiatowy ma barwę od jasnokremowej do herbacianej. Po skrystalizowaniu jest jasnoszary lub jasnobrązowy.
Jest nazywany przez niektórych miodem "tysiąca kwiatów", gdyż pochodzi z nektaru zbieranego przez pszczoły z różnych roślin uprawnych, łąkowych, leśnych i górskich. Ten miód ma bardzo silny zapach podobny do zapachu wosku. Smak bardzo różnorodny zależy od mieszanki nektarów przyniesionych do ula. Na walory odżywcze i lecznicze miodu wielokwiatowego decydujący wpływ ma właśnie różnorodność roślin miododajnych, z których pszczoły zbierały pożytek.
Miód wielokwiatowy stosowany jest szczególnie w chorobach alergicznych dróg oddechowych, jak astma oskrzelowa atopowa (alergenna) lub katar sienny, zwany inaczej pyłkowica lub alergicznym nieżytem nosa. Skuteczność miodu wielokwiatowego w łagodzeniu objawów alergii wyjaśnić można obecnością ziaren pyłku kwiatowego.
Ze względu na łagodny smak miód wielokwiatowy polecany jest szczególnie dla dzieci. Miód pochodzący z kwiatów letnich, ze względu na silniejsze właściwości inhibinowe, znajduje przede wszystkim zastosowanie w zapobieganiu i leczeniu grypy i chorób z przeziębienia, jak również chorób dolnych dróg oddechowych.

10
11 Przedmioty